Bağış Sistemi

ArcadiaUO Wiki sitesinden

Yapılacak destekler tamamen kişisel istek ve iyi niyet olarak kabul edilmektedir. Tarafınızca yapılan desteğin karşılığı olarak size sadece oyun içerisinde kullanabileceğiniz, maddi bir karşılığı olmayan oyun puanı anlamına gelen, "game point" veriyoruz. Ayrıca, oyun içerisinde kozmetik ürün alımı için de kullanabileceğiniz bu puanların herhangi bir geri dönüşümü ya da iptali söz konusu değildir. Sunucuya yaptığınız tüm bağışların hem oyun içi hem de oyun dışı kayıtları tarafımızca tutulmaktadır ve istenildiği taktirde devlet, polis vb. organizasyonlarla paylaşılmaktadır. Sağlanan bu desteklerin herhangi bir ekonomik getirisi ya da başka amaçlarla kullanımı söz konusu değildir. Bu sebeple yapılan veya yapılacak olan tüm bağışlar, kullanıcılarımızın Ultima Online'a karşı olan iyi niyeti ve bu projeyi sahiplenmeye yönelik gösterdiği mükemmel çabası olarak adlandırılacaktır.

Bağışımın karşılığını nasıl elde edebilirim?

Arcadia Ultima Online'a verdiğiniz payanda (destek) talebi, sistemimize düştüğünde tarafımızca onaylanır ve oyun içerisinde desteğinizin karşılığı olan puanlar hesabınıza, otomatik olarak, bir sonraki "save" sonrasında eklenir.
Yapacağınız her 1 Türk Lirası bağışı, 1 adet Tradable GamePoint(TDG)'e eşittir. 1 TDG ise 1000 gaming point (GP) yapıyor. Kısacası 1 TL = 1000 GP

TDG.png

GamePointHesabi.png

Game Point ne işe yarar?

Oyunda elde edilemeyen değerli ve kullanışlı eşyaları, puanlarınızı kullanarak alabilirsiniz.

Bağış karşılığında aldığım puanları nasıl kullanabilirim?

Oyun içerisinde bulunan Help menüsü yardımıyla ilgili GamePoint arayüzüne ulaşabilirsiniz.

GamePoint1.png

GamePoint2.png

Bağış sistemi ne için var ve bu sistem nasıl çalışır?

Bizim amaçlarımızın arasında bağımsız geliştiricisi olduğumuz Arcadia Ultima Online'i daha iyi bir dünya haline getirmek ve, Türkiye'de kullanıcısına gerçekten iyi hizmet verdiğini ispat etmenin sağladığı mutluluk ve gururla, bu evreni her geçen gün daha da iyi bir noktaya taşımak var.

Bu sebeple, kendi inisiyatifinizle verdiğiniz bu desteğin/bağışın hiç bir şekilde iptali ya da bağış karşılığı ödenmiş olan ilgili paranın geri talebi söz konusu olmayacaktır. Her yaptığınız bağış hakkında Türkiye Cumhuriyet'indeki sair kanunlar geçerlidir. Arcadia Ultima Online olarak tarafınızca yapılan işlemlerle ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimizi bildirmek isteriz.

Unutmayınız ki her bağış, Arcadia UO'nun varlığını bir adım ileriye taşıyarak bizleri Dünya'nın en iyi ve en saygın oyun topluluklarından biri yapacaktır.

Yukarıda detaylı bir şekilde açıklanan bağış sistemi hakkında bağış yapan ile oluşabilecek herhangi hukuki sorunda Türkiye Cumhuriyeti sair kanunları geçerli olup, Bursa mahkemeleri görevli olduğunu kabul eder.

Bağış nasıl yapılır?

Önceikle websitemizin sağ tarafında bulunan giriş kısmı üzerinden oyun hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: Bağış karşılığı size verilen maddi değeri olmayan hediye oyun puanlarınızın hangi hesabınıza yansıtılmasını istiyorsanız, o hesapla giriş yapmanız gerekmektedir.

Login1.png

Giriş yaptıktan sonra üst kısımda ana sayfada bulunan Destek Ol butonuna tıklayın.

Login2.png

Daha sonra sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır:

Bagis1.png

Burada bağış yapmak istediğiniz miktarı ürün olarak sepetinize ekleyebilir ve sağ tarafta bulunan sepet simgesine tıklayarak ödeme yapacağınız sayfaya geçebilirsiniz.

Bagis2.png

"Ödeme Yap" butonuna basarsanız direkt olarak ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Gerekli bilgilerinizi girdikten sonra "Şimdi Öde" tuşuna basarak bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bagis3.png

Yapılan bağış karşılığında size verilen maddi değeri olmayan hediye puanlarınız oyun hesabınıza otomatik olarak ilk save'den itibaren yansıtılacaktır.

Bagis4.png

Arcadia Donate

Arcadia Donate, oyun içerisinde başka hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel eşyaların bulunduğu yerdir. Kozmetik ürünler ve benzeri süper ekipmanlar sizlerle. Dilerseniz, şu ana kadar aktif edilen bölümlerde bulunan eşyaları bir inceleyelim.

Önemli Not: Game Point, hesap bazlı çalışır. Hesabınızdaki herhangi bir karakter ile Game Point harcayabilirsiniz.

GamePoint2.png

Menülerde bazı eşyaların üzerinde sarı GP sembolü, bazılarının üzerinde ise kilit işareti göreceksiniz. GPsari.pngSarı GP sembolü o eşyanın sadece belirli süre (Örnek: 30 gün) için kullanılabilir olduğuna işarettir. Kilit.pngKilit işareti ise o eşyanın çantanızın dışına çıkamayacağı anlamına gelir.

Miscgp1.png

 • Arcadia BankBox Limit: Bankanızın ağırlık sınırını arttıran özel sertifikaladır. Bir defalık kullanıma sahiptir


Miscgp2.png

 • WallEffect Deed: Attığınız duvarın özel bir görünüm kazanmasını sağlar. Eski haline(Magical Wall Classic) getirmek isterseniz ilgili WallEffect Deed'i satın almalısınız.


Miscgp3.png

 • Magical Innur Robe: Yüksek Büyücü Konseyi tarafından tapınaklarda üretilen bu robe, kendisini giyen kişiyi karanlık ortamlardan korur ve o kişiyi aydınlatır. 30 günlük kullanım süresi vardır.
 • Magical Famine Robe: Açlık sisteminin açık olduğu Arcadia UO'da karakterler açlıktan dai ölebilmektedir. Bu kıyafeti giyen kişinin karakteri acıkmaz. 30 günlük kullanım süresi vardır.
 • Magical Innur Ring: 30 gün boyunca etrafınızı aydılnatacak olan bu yüzük sayesinde "In Lor" büyüsünü kullanmanıza gerek kalmayacak.


Miscgp4.png

 • Forsaken Evil Rifle: Yarı otomatik bir el mancığınıdır, nam-ı diğer NPC Bow. Sadece canavarlar(NPC) üzerinde kullanabileceğiniz bu silah, aşırı derecede etkilidir. Herhangi bir arrow ihtiyacı yoktur. Kullanım süresi 30 gündür.
 • Forsaken Fixer Tool: Forsaken Evil Rifle'ı tamir etmenizi sağlar. Bu objeyi sadece çantanızda veya bankanızda tutabilirsiniz.


Miscgp5.png

 • Vendor Bank Deed: Vendorlardan satın aldığınız eşyaları direkt olarak bankaya transfer etme seçeneğini aktif eder. İlgili seçenek ürün başına oyuniçi 1500 gold tahsil etmektedir. Hesap bazlıdır. Kullanım süresi 1 aydır.
 • Armory Set Eklentisi(Armory Perk Deed): Bu eklentiyi aldığınızda store içerisinde bulunan Armory bölümü için tüm set seçeneğini aktifleştirir. Bu seçenek; seçtiğiniz kategori için' önünüze otomatik olarak liste halinde varsa eğer seçtiğiniz kategori için(örn: Platemail - Blackrock) tam 1 "bir" setin parçalarının gösterilmesini sağlar.
 • Store Hesap Silme: Store sistemine entegre ettiğiniz bir hesabı çıkarabilmeniz için kullanılır.
 • Store Hesap Ekleme: Store sistemine ekstra hesap eklemek için kullanılır.


Bağışlarda Otomatik İndirim

Oyun içerisinde donate ürünlerine zaman zaman indirimler gelmektedir. İndirim logosu şu şekildedir: Discount.png

İndirimler, menüde aşağıdaki gibi gözükecektir:

Discount2.png

Örneğin yukarıdaki "Forsaken Evil Rifle", %10 indirime girmiş gözükmektedir. Diğer tüm eşyalar için aynı mantık geçerlidir.

Oyun içerisinde GamePoint (Oyun Puanı) nasıl kazanılır?

Günlerinizi, saatlerinizi ve hatta yıllarınızı harcadığınız oyunda hak ettiğiniz saygıyı gerçekten görmek istemez misiniz? Siz söylemeden biz söyleyelim; biz de sizin kadar istiyoruz. Bu yüzden oyunda kaldığınız süre boyunca hesabınıza "GamePoint" yani oyun puanı yüklenecektir.

Puan kazanma mekanizması nasıl çalışıyor?

 • Hareketsiz (idle) durumda olan karakterler 10 dakikada bir 7 puan,
 • Crafting (üretim) yapan karakterler 10 dakikada bir 10 puan ve
 • Aksiyon yapan karakterler (buna zindanlarda / dungeonlarda NPC kesmek de dahil) ise 14 puan kazanacaklar.