Dungeon Finder

ArcadiaUO Wiki sitesinden

Bir süredir üzerinde çalıştığımız Dungeon Finder sistemini an itibari ile aktif etmiş bulunuyoruz. Parti kurarak kullanabileceğiniz bu sistem 3-5 kişi arası desteklemektedir ve zorluğu kişi sayısına göre değişmektedir.

Toplamda 3 farklı Dungeon(aktif sayı 2) vardır. Her bir dungeon un birbirinden farklı zorlukları ve yapısı bulunmaktadır.

Dungeon'a giriş yapabilmek için öncelikle bir parti kurmalısınız ve partideki tüm oyuncular Dungeon Finder taşının etrafında olmalı. Parti kurduktan sonra taşa tıkladığınızda karşınıza alttaki gibi bir dialog gelecek. Bu dialogdan girmek istediğiniz dungeon'u seçebilirsiniz.

Dfinder1.png

Dungeon seçimi yaptıktan sonra karşınıza gelen dialogda dungeon a ait bir map ve oyunla ilgili bilgilendirme mevcuttur. Eğer dungeon a giriş için gerekli Dungeon Key Card'ınız yoksa "Kart Al" butonuna basarak 250k karşılığında Key Card alabilirsiniz. Toplamda 5 karta ihtiyacınız vardır.

Dfinder2.png

2.Dialog da Dungeon Finder sistemini kullanabilmek için gereksinimler yer almaktadır. Sistemi kullanabilecek gereksinimleri karşılıyorsanız dialogda yeşil, karşılamıyorsanız kırmızı olarak göstermektedir.

Dfinder3.png

Dungeon u başlat dediğinizde gereksinimleri karşılıyorsanız, seçtiğiniz Dungeon'a gönderilirsiniz ve süreniz başlar. Toplamda 1 saat süreniz vardır. Dungeonda yer alan 100 npc yi öldürdüğünüzde Boss Npc spawn olur ve onu öldürerek ganimetlerin sahibi olabilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler:

  • Dungeon Finder sisteminde Forsaken Bow kullanımı kapalıdır
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra alandan sadece süre dolduğunda veya boss npc öldüğünde çıkabilirsiniz
  • Binek kullanımı kapalıdır
  • Dungeonlarda Summon büyüleri kullanımı kapalıdır
  • Dungeon Finder taşları Britain, Vesper, Delucia, Ocllo ve Serpent's Hold şehirlerinde yer almaktadır
  • Aynı anda bir dungeon u sadece 1 ekip kullanabilir, partideki oyuncular hariç alana başka bir oyuncunun girişi yoktur
  • Dungeon Finder taşına tıkladığınızda girmek istediğiniz Dungeon kırmızı olarak gözüküyor ve tıklanamıyorsa, o an başka bir ekip tarafından kullanıldığı anlamına gelir

Dungeon Key Card ları Dungeon Finder taşları haricinde Kara ve Deniz hazinelerinden ve günlük görevlerden elde edebilirsiniz.