Rare Dye Sistemi

ArcadiaUO Wiki sitesinden

Rare boya yapımı malzemesini herkesin toplayabileceği, yapımını ise Alchemist karakterlerin üstlendiği eğlenceli bir iksir işidir.

Rare renklere ulaşmak için ne yapmalısınız?

  • Dünya üzerinde belirli noktalarda yetişen, toplamda 6 çeşit olan rare çiçeklerini toplamanız gerekmektedir.

Topladığınız bu çiçeklerden elde edeceğiniz yapraklarla Provisioner vendorlarından satın alabileceğiniz CraftDyeCatalog.png sayesinde rare boya üretimi yapabilirsiniz.

RareFlowers.png

Çiçek Türü Bölge
Swamp Yasmin
Destard Swamps
Desert Aster
Desert of Compassion
Jungle Sage
Trinsic Territory
Titan Mushroom
Fire Island
Grass Daisy
Northern Territory
Snow Poppy
Ice Isle

Not: Çiçek toplamak için Farming yeteneğine ihtiyacınız yoktur fakat çiçeklerden elde edeceğiniz yaprak miktarları Farming yeteneğinize bağlı olarak artış göstermektedir.

Rare Dye nasıl yapılır?

Rare dye yapmak için Craft Dye Catalog'a çift tıkladığınızda sizi aşağıdaki gibi bir diyalog karşılayacaktır:

RareColorCatalog.png

Gördüğünüz üzere rare dye sisteminde seviyeler bulunmaktadır. Bu seviyelerin kilidini açmak için tüm rare çiçeklerine ait boyalardan belirli miktarlarda üretim gerekmektedir.

RareDye.gif

Tüm boyalardan belirli bir miktarlarda ürettikten sonra "kilit aç" butonuna basarak bir sonraki seviyeyi açabilir, farklı ve çok daha güzel renklerde boyalar üretmeye başlayabilirsiniz.

Leather ve Furniture Dye nasıl yaparım?

Leather Dye üretebilmeniz için öncelikle Rare kategorisinin ilk seviyesindeki tüm boyalardan belirli miktarda üretip "kilit aç" butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlem sonrasında Rare seviyeniz 2'ye çıkacaktır ve Leather Dye kategoriniz açılacaktır. Furniture Dye yapımı için aynı yolu Leather Dye kategorisi üzerinden izlemeniz gerekmektedir.

RareLevel.gif

Craft Dye Catalog seviyeniz son aşamada olduğunda üretebileceğiniz boya türleri ve çeşitleri aşağıdaki gibi olacaktır:

RareFullLevel.png

Aynı zamanda herhangi bir Craft Dye Catalog eşyasına bir kez tıkladığınızda seviye bilgilerini sol alt tarafta görebilirsiniz.

CraftDyeCatalogLevel.png